روانشناسی رنگ در طراحی لوگو

روانشناسی رنگ در طراحی لوگو: چطوری رنگ مناسب انتخاب کنیم؟

روانشناسی رنگ در طراحی لوگو | شاید برای شما هم سوال باشد که در طراحی لوگو باید از چه رنگی استفاده کنیم؟ یا اینکه چه رنگی برای کسب و کار من مناسب است؟ 

برای پاسخ به این سوال ابتدا لازم است تا هویت کسب و کار خود را بشناسید، برند شما یک برند سرگرم کننده است یا خشک و خشن؟

در حالی که عناصر گرافیکی مختلفی برای یکپارچه سازی در کنار هم لازم هستند علاوه بر ظاهر و حرفه ای بودن لوگو،‌ رنگ، یکی از اصلی ترین موارد برای انتقال معنای لوگوی شما است.

رنگ آنقدر قدرتمند است که می تواند در تفکر، واکنش و تحریک هورمونهای بدن تأثیر بگذارد. این مجموعه دارای معانی مختلفی است که در جهان طبیعی نمایان می شود، یک تن از معانی که می توانید در مورد آن مقاله ها بنویسید، همچنین در فرهنگ های متنوع در سراسر جهان. رنگ در روانشناسی انسان عمیق تر است. بنابراین، طراحان می توانند از مهار و ترکیب آن در طرح های خود بهره مند شوند. و با این گفته، در اینجا معانی رنگی اساسی برای شما وجود دارد که می توانید مهارت خود را به عنوان یک طراح آرم درک و تقویت کنید.

روانشناسی رنگ در طراحی لوگو

در ادامه به بررسی رنگ لوگو برند های بزرگ دنیا میپردازیم و حسی را که هر رنگ منتقل میکند مورد بررسی قرار خواهیم داد:

رنگ قرمز در طراحی لوگو

روانشناسی رنگ قرمز در طراحی لوگو

در روانشناسی رنگ در طراحی لوگو اولین رنگ که در بیشتر سایت ها مورد بررسی قرار میگیرد رنگ قرمز است. رنگ قرمز گرم ترین رنگ در میان رنگ هاست همچنین محبوب ترین رنگ در میان مردان و افراد برون گراست رنگ قرمز به اندازه اتش و خون گرم است و صفاتی مثل علاقه،عشق،گرمی،انرژی،عزم و اعتماد به نفس و پایداری را میتوان به آن نسبت داد.

جالب است که بدانید رنگ قرمز سوخت و ساز بدن انسان را افزایش می‌دهد ،فشارخون را بالا می‌برد، اشتهارا تقویت می‌کند و میزان تنفس را افزایش می‌دهد.

اگر می‌خواهید که توجه مردم یا مخاطبانتان را جلب کنید رنگ قرمز بهترین رنگی است که با آن می‌توانید توجه هارا به خود جلب کنید . برای همین است که اکثر دکمه هایی مثل هم اکنون بخرید ، بیشتر بدانید و … قرمز هستند.

روانشناسی رنگ زرد در طراحی لوگو

روانشناسی رنگ زرد در طراحی لوگو

روانشناسی رنگ در طراحی لوگو | رنگ زرد رنگ بسیار پرجنب و جوشی است و از آفتاب منشع میگیرید و سمبل شادی در کل جهان است ، این رنگ گرمی را در آغوش میکشد و رنگی بسیار شاد است همچنین فعالیت ذهنی را تقویت می‌کند و باعث رشد عضلات و تقویت عضلات می‌شود.

اگر میخواهید جلب توجه کنید می‌توانید از رنگ زرد بجای رنگ قرمز استفاده کنید.باید به این امر هم توجه کنید که رنگ زرد بیش از حد هم باعث پریشانی مردم می‌شود همچنین رنگ زرد بسیار، کمی باعث احساس منفی، عدم امنیت ، ترس، انزوا و عزت نفس پایین و بسیاری موارد دیگر می شود.

بنابراین بهتر است در طرح های خود از رنگ زرد کمی متعادل تر استفاده کنید.

روانشناسی رنگ در طراحی لوگو آبی

روانشناسی رنگ آبی در طراحی لوگو

رنگ ٱبی رنگ اقیانوس و دریاست، رنگ آرامش بخش که قلب شما را با آرامش، آزادی، شهود، تخیل نوازش می دهد و به شما آرامش می‌دهد. همچنین به ما الهام می دهد تا وفادار، صادقانه، با اعتماد به نفس و باهوش باشیم. برای همین است که بسیاری از شرکت ها از رنگ آبی اسفاده می‌کنند.

آبی به طور قطع باعث آرامش در بدن می شود زیرا باعث کندی متابولیسم انسان می شود اما با این حال هنوز هم پویایی خودش را دارد.

آبی روشن می تواند تأثیر چشمگیری در طراحی لوگو شما بگذارد ، در حالی که آبی بیش از حد شما را به سمت، خود محور یا منفی می کشاند.

روانشناسی رنگ سبز در طراحی لوگو

روانشناسی رنگ سبز در طراحی لوگو

رنگ سبز از طبیعت منشع می گیرد و نشانه زندگی، آغازهای جدید، ایمنی، باروری و محیط زیست است رنگ سبز همچنین نمادی از وضعیت پول، بانکداری، جاه طلبی و ثروت است.

اغلب اوقات، رنگ سبز نشانگر عدم تجربه و رشد مداوم است. هرچند غیرقابل انکار، چه از نظر جسمی و چه از نظر عاطفی ، برای ما اثرات درمانی دارد و شناخته شده است که دارای اثر تسکین دهنده بینایی انسان است.

از آنجا که تسلط بر دنیای طبیعی ، سبز فضای زیادی را در طیف چشم انسان می گیرد. بنابراین، این یک پس زمینه ایده آل برای هر نوع طراحی است زیرا در هر مکانی قابل مشاهده است.

رنگ بنفش در طراحی لوگو

روانشناسی رنگ بنفش در طراحی لوگو

رنگ بنفش ترکیبی کامل از ویژگی های آتشین رنگ قرمز و اقیانوسی از رنگ آبی. این یک طبیعت کم نظیر است
برای همین اغلب رنگ بنفش را مقدس ،ظریف و گرانبها در نظر میگیرند.

بنفش نماد چیست؟

بنفش نمادی از معنویت، شور و نشاط، سرزندگی و بالاتر بودن خود و همچنین قدرت، اشراف، تجمل و جاه طلبی است
از آنجا که ترکیبی از قرمز و آبی است، ویژگی های خود را حفظ می کند. گنجاندن آن در طراحی لوگو، ظرافت و لعاب را نشان می دهد. این اثر لوکس دارد که حس پختگی را برای کسانی که به آن چشم می زنند، می دهد.

روانشناسی رنگ ها در لوگو با رنگ مشکی

روانشناسی رنگ مشکی در طراحی لوگو

رنگ مشکی حس قدرت، اقتدار، پختگی و ظرافت را نشان می دهد – حتی مرگ، شر و پرخاشگری را القا می‌کند. مثل سازمان سی ای ای پلیس آمریکا.

این رنگ اعتماد به نفس را تقویت می کند، و بسیاری از امکانات و همچنین القاء احساسات مرتبط با پوچی را از بین می برد پس اگر می خواهید به طراحی لوگوی خود هوای رمز و راز و قدرت بدهید، پس می توانید روی رنگ مشکی حساب کنید.
فقط در طراحی لوگو خود دقت کنید تا حس منفی منتقل نکند.

روانشناسی رنگ قهوه ای در لوگو

روانشناسی رنگ قهوه ای در طراحی لوگو

رنگ قهوه ای می‌تواند حس اعتماد، قابلیت اطمینان و وحدت را به طراحی شما بیفزاید. این می تواند یک طرح را متعادل کند و همچنین باعث آرامش شما شود.

همچنین دارای تن های خاکی رنگ است که می‌تواند طرح شما را به طبیعت نزدیک کند.

بچه های طراحی لوگو در آژانس تبلیغات دوچرخه بر روانشناسی رنگ ها واقف هستند و می توانند علاوه بر طراحی لوگو شما رنگ سازمانی مناسب برند شما را نیز انتخاب کنند. شما می توانید برای ثبت سفارش خود روی کلید زیر کلیک کرده و به فرم تماس بروید و در آنجا اطلاعات لازم را کامل نمایید. اگر برای نحوه سفارش طراحی لوگو خود سوالی دارید می توانید این مقاله “سفارش طراحی لوگو” را مطالعه کنید.

شما می توانید نسخه pdf مقاله سفارش طراحی لوگو را از دکمه رو به رو دانلود کنید و بعدا آن را مطالعه کنید

مشاهده نمونه کارهای دوچرخه

مشاهده مقالات دوچرخه

4 دیدگاه
 • مستردیزاین
  نوشته شده در 14 تیر, 1399 در 11:05 ب.ظ

  سلام
  ببخشید برای داشتن یک رنگ سازمانی‌خوب چیکار باید بکنیم؟

  پاسخ
  • سرآشپز هتل
   نوشته شده در 14 تیر, 1399 در 11:09 ب.ظ

   سلام
   طراحی لوگو رستوران انجام میدین؟واسه لوگو رستوران چه رنگی رو پیشنهاد میدین؟

   پاسخ
   • آژانس تبلیغاتی دوچرخه
    نوشته شده در 24 تیر, 1399 در 9:57 ق.ظ

    سلام
    بله طراحی لوگو رستوران هم انجام میدیم.
    بابت رنگ هم باید صحبت کنیم و جلسه ای رو باهم داشته باشیم.

    پاسخ
  • آژانس تبلیغاتی دوچرخه
   نوشته شده در 24 تیر, 1399 در 9:56 ق.ظ

   سلام
   برای داشتن رنگ سازمانی باید مخاطبین هدف و جنس کسب و کارتون رو بشناسید تا بتونین به راحتی رنگ رو انتخاب کنین.
   البته انتخاب کردن رنگ سازمانی هم انقدر ساده نیست بلکه نیاز به تحقیق و بررسی داره که باید تو مواردی که گفتم انجام بشه.

   پاسخ

دیدگاه خود را ارسال کنید...