برندسازی از کجا آمد

تاریخچه برندسازی

آنچه از تاریخچه برندسازی باید بدانید | آژانس تبلیغات دوچرخه: در مقاله ویژگی مشترک برندهای موفق دنیا گفتیم که:
برند یک عهد است و در پایان این مشتری است که باید به عهدهای خود وفا کند، یک محصول تحت تاثیرِ صحت و درستی برند است. محصولات کوکاکولا رفع خستگی را وعده می دهند، قطعات سخت افزاری شرکت یارانه ای گیت وی می توانند پیشران کار شما در فضای گسترده سیلیکون ولی باشند. در واقع بین آنچه پیشنهاد می دهید و آنچه بدان معتقدید، تفاوتی وجود ندارد. در این مقاله قصد داریم تا از تاریخچه برندسازی صحبت کنیم.

اینکه برندسازی از کجا شروع شد و چرا به این اسم معروف گردید. کلماتی از قبیل برندسازی، برندینگ، برند را نیز در یک جایگاه به کار می برند که دارای معنا و مفهوم یکسانی می باشد. تاریخچه برندسازی از کشور اسکاندیناوی شروع شد برای آشنایی بیشتر تاریخچه برندسازی با ما در این مقاله همراه باشید.

برندسازی از کجا آمد
تاریخچه برندسازی: فرآهم آوردن موجبات توسعه برندسازی در بازار

واژه برند ظاهرا ریشه ای اسکاندیناویایی دارد که در ابتدا به صورت اسم بوده و به تدریج به یک فعل تغییر شکل داده است، تصور میشود کشتی سازارن وایکینگ. علامتی را به عنوان برند روی کشتی های خود حک میکردند که در زمان های کهن به نحوی از برندسازی استفاده میکرده اند برای متمایز کردن خود از سایرین. برای مثال گله ها را علامت گذاری میکردند برای مشخص شدن مالکینشان با این حال بعد از گذشت زمان این علامت از یک نماد مالکیت فراتر رفت.

دور از تصور نیست که بگوییم این برند برای مثال نمایانگر اعتبار، ثروت و قدرت صاحب گله بوده و در نهایت عامل نشان دهنده کیفیت و اطمینان برای خریداران گله بوده است با توجه به این مبادله در میابیم که برند عاملی برای افزایش ارزش کالا در نظر گرفته شده است یعنی همان چیزی که امروزه در مورد برند ها صدق می‌کند.

تاریخچه برندسازی: پیش از قرون وسطی

پیش از دوره قرون وسطی، وجهه بازرگان و رضایتمندی مشتریان، نقشی شبیه نقش برند ها ایفا کرده بود، یعنی درست همان وظیفه ای که امروزه برند های معروف برای حصول اطمینان کیفیت محصول بر عهده دارند.

واتیکان حتی به منظور دستیابی به دو نوع مالکیت معنوی، دست به اقداماتی زدند:

یکی خود محصول و طراحی آن و دیگری اعتبار سازنده یا فروشنده آن محصول. پس از آن واتیکان با انجام اقدامات بیشتر به راه اندازی دو دادگاه پرداخت تا به این صورت به بررسی مسائل برخاسته از مناقشات پیرامون نشان تجاری مرتبط با محصول یا طراحی آن تشکیل شد آنها هچمنین با اهمیت گذاری بر اعتبار محصولات، حقی را به خود محصول می دادند زیرا خدشه وارد کردن به اعتبار کسی در زمینه کسب و کار گناه محسوب میشود.

تاریخچه برند: جنس های تقلبی و کپی

در اواخر قرن نوزدهم بود که جنس های کپی و تقلبی به داخل بازار باز شد که این جنس های تقلبی حتی داروهای مصرفی بیماران نیز شامل می‌شد گرچه بعضی اوقات همین برند های کپی در رواج و آگاهی از برند بسیار کمک میکرد.

البته این خود یک ضرر بسیار بزرگ محسوب میشد اینکه تمام جایگاهی که برند برای آن برنامه ریزی کرده بود بهم میریخت
پس همه این داستان ها دوران مابین جنگ جهانی اول و دوم پیش آمد.

گرچه این دوره ها بسیار سخت بود ولی باعث استحکام بخشیدن به بسیاری از برند ها شد. به این صورت که تبلیغات بسیار رایج شد و کسب سود از برند ها و توسعه و تولید انبوه رواج یافت.

در آن زمان صاحبان کارخانه هایی که توانستند خط تولید انبوهی تولید کنند تبدیل به یک برند بزرگ شدند و صاحب چندین برند شدند البته این به توانایی استفاده و تقسیم خط تولید نیز باز میگردد.

این بود از تاریخچه برندسازی در دنیا که به طور کامل و مفید در اختیار شما قرار گرفته شد. نظرات و انتقادات خود را برای ما از طریق فرم زیر ارسال کنید.

 

مشاهده مقالات دوچرخه

دیدگاه خود را ارسال کنید...