مشاوره برندینگ چیست

مشاوره برندینگ

مشاوره برندینگ | آژانس تبلیغات دوچرخه: ما نمی گوییم بزرگیم چون با برندهای بزرگی کار کرده ایم یا افراد متخصص داریم، ما بزرگیم چون به آینده ای بزرگ فکر می کنیم.

ما تمام تلاشمان را می کنیم تا برای برندهایی که با ما همکاری می کنند تجربه ای دست نیافتنی خلق کنیم و آن ها را تبدیل به یک برند قدرتمند کنیم.

شما باید از موقعیت خود در بازار و همچنین از موقیت رقیبانتان مطلع باشید و به صورت مداوم آن ها را زیر نظر بگیرید، نگران نباشید آژانس تمام خدمت دوچرخه شما را در این مسیر پر پیچ و خم همراهی می کند.

ما در آژانس تبلیغاتی دوچرخه به شما کمک می کنیم تا با استفاده از روش های مختلف و سبک و سیاقی که ما داریم ( در حوزه مشاوره برندینگ) به بهترین روش ممکن برای دستیابی به سوالات خود را پیدا کنیم و با شما همراه باشیم.

چگونه آگاهی از برند ایجاد کنم؟ آیا محصول جدید به بازار عرضه کنیم؟ چه شکل و بسته بندی؟ آیا هویت بصری خود را تغییر دهیم؟ از کدام رسانه ی تبلیغاتی استفاده کنیم؟ به چه کسی بفروشیم؟ کدام قشر جامعه را هدف بگیریم؟ چقدر هزینه کنیم؟ چگونه بهترین تاثیر را داشته باشیم؟ چگونه تجربه ای خوب خلق کنیم؟ و….

پاسخ تمام این سوالات را می توانید از خدمات مشاوره برندینگ و تدوین استراتژی پیدا کنید.

در ابتدا به مفهوم بند و برندینگ میپردازیم و به طور مختصر با این حوزه آشنا می‌شویم تا بتوانیم بهتر مطالب تخصصی تر را درک کنیم.

برند چیست

برند چیست؟

برند چیزی فراتر از یک آرم با لوگو یا اسم اس ، خیلی از کسب و کار های ایرانی مفهوم بند را صرفا صرفا یک لوگو یا یک اسم می‌دانند در صورتی که این کاملا اشتباه است، بعضی می‌گویند برند یعنی معروف شدن که این هم بازم اشتباه است.

برند یعنی یک وعده و یک مفهوم، هر برند یک سری وعده ها به مخاطبانش میدهد که وظیفه دارد به آن عمل کند و این عمل به وعده اده شده برای آن مفهوم و هویت می‌آورد. برای مثال:

برند ولوو وعده ایمنی را می‌دهد و در این راه تمام تلاشش را کرده که ایمنی وعده داده شده را فرآهم کند.

برند بودن به تجارت شما هویتی فراتر از محصول یا خدمات خود می دهد. این امر به مصرف کنندگان چیزی برای ارتباط و ایجاد روابط احساسی با شما می‌دهد برای مثال نایک که به ایجاد روابط احساسی با مخاطبانش پرداخته است.

برندینگ چیست

برندینگ چیست؟ (برندسازی چیست؟)

برندینگ فرایند تحقیق، توسعه و استفاده از ویژگی یا مجموعه ای از ویژگی های خاص سازمان شما است تا مشتریان بتوانند برند شما را با با استفاده از آن خدمات و محصولات شناسایی کنند.

برندینگ به فرآیند تبدیل شدن یک کسب و کار به یک برند گفته می‌شود که به آن برندسازی نیز گفته می‌شود این مرحله توسط متخصصین برندینگ یا آژانس های تبلیغاتی انجام می‌شود.

برند شما احتمالاً یکی از مهمترین دارایی های سازمان شماست. این برند سازمان شما هویت می بخشد، تجارت شما را به یاد ماندنی می کند، مصرف کنندگان را ترغیب به خرید از شما می کند، از بازاریابی و تبلیغات شما پشتیبانی می کند و کارمندانتان را مغرور می کند.

برندسازی تجارت شما را به یاد ماندنی می کند و به مصرف کنندگان کمک می کند تا تجارت شما را در هر رسانه با استفاده از جایگاهی که در ذهن آن ها ساخته اید متمایز کنند.

هنگامی که مشتری در حال خرید است، این برند است که تعیین کننده تصمیم مشتری است، طبق تحقیقات حدود 60درصد از مردم از خدمات و کالاهایی استفاده میکنند که می‌شناسند یا نامشان برایشان آشناست.

مشاوره برندینگ کیست

مشاور برند یا مشاور برندینگ کیست؟

به شخصی که برندینگ مجموعه شما را بر عهده می‌گیرد و به شما در فرآیند برند شدن کمک می‌کند می‌گویند.

در زیر به صورت خلاصه به مراحل مشاوره برندینگ میپردازیم تا بیشتر با فرآیند آن آشنا شویم.

آشنایی با اصطلاحات برندینگ

اصطلاحات برندینگ:

در اینجا به برخی از اصطلاحات برندینگ اشاره می‌کنیم.

 1. آگاهی از برند

  مرحله اول فرآیند برندینگ ایجاد آگاهی از برند است، آگاهی از برند یعنی آگاه کردن مردم نسبت به برند شما.
  آگاهی از برند از این جهت اهمیت دارد که مصرف کنندگان اگر از برند شما آگاه نباشند، نمی توانند برند شما را خرید کنند.

 2.  هویت برند

  هویت برند شخصیت کسب و کار شما است یا همان وعده یا قولی است است که به مشتریان می دهید. این همان چیزی است که شما می خواهید مشتریان شمارا به آن بشناسند.
  هویت برند شما به طور معمول از ارزش های شما، نحوه ارتباط محصول یا خدمات خود و آنچه می خواهید مردم هنگام تعامل با برند شما احساس کنند، تشکیل شده است.

 3. مدیریت برند

  مدیریت برند به فرایند ایجاد و حفظ برند شما اشاره دارد.
  این شامل مدیریت عناصر ملموس برند (راهنمای سبک، بسته بندی، پالت رنگ) و عناصر ناملموس (چگونگی درک آن توسط مخاطب هدف و مشتری خود است) دارایی شما یک دارایی زنده است و تنفس می‌کشد و باید به همین ترتیب اداره شود. برندسازی قوی نیاز به نگهداری مداوم دارد.

روند ثبت سفارش برندینگ در آژانس تبلیغاتی

روند ثبت سفارش برندینگ در آژانس تبلیغاتی

 1. مراجعه مشتری

  در مرحله اول مشتری به آژانس مراجعه می‌کند و مشکلات و دلیل مراجعه اش رو با مشاوره برندینگ خود در میان میگذارد.

 2. پرکردن بریف

  در مرحله دوم آژانس برای مشتری یک فرم بریف ارسال میکنه که شامل یک سری سوالات در رابطه با کسب و کار مشتری است و باعث آشنایی کامل آژانس با کسب و کار مشتری است.

 3. تحقیق و تحلیل بازار شما

  در این مرحله به صورت تخصصی به بررسی بازار شما و همچنین رقبای شما میپردازد چرا مخاطبان را مورد بررسی قرار می‌دهیم؟؟
  چون قراره که ما برند را برای مشتری بسازیم و مشتری باید این برند رو دوس داشته باشیم پس لازمه که با خصوصیات و اخلاقیات مشتریانمون آشنا بشیم.

 4. پیدا کردن جایگاه شما

  هر برندی یک جایگاه دارد! این جایگاه کجاست؟ این جایگاه در ذهن مشتریان است تمام برند هایی که در دنیا داریم هرکدام گوشه ای از ذهن مشتریان خود را به برند خود اختصاص داده اند و در برندینگ یکی از مهمترین عواملی که باعث پیشرفت شما می‌شود جایگاه سازی است. این عامل به راحتی با کمک مشاوره برندینگ صورت می پذیرد.
  برای مثال برند بی ام و جایگاه نهایت رانندگی، راحتی، لذت را برگزیده است.
  برند ولوو جایگاه ایمنی را انتخاب کرده است. برند رولزرویس جایگاه لاکچری را انتخاب کرده.

 5. جمع بندی

  در این مرحله وارد فاز جمع بندی می‌شویم و شروع می‌کنیم به اجرای پروسه برندینگ شما، در ابتدا خب لازم است که ببینیم کدام قسمت ها نیاز به ادیت داره و اینکه چه مواردی رو باید حذف و چه مواردی را باید اضافه یا ویرایش کنیم.
  پس از اینکه تمام مورادی را که برای ساختن برند به آن نیاز داریم فراهم کردیم وارد مرحله تدوین استراتژی برندینگ می‌شویم.

 6. تدوین استراتژی برندینگ

  یکی از بخش های مشاوره برندینگ، تدوین استراتژی برند می باشد. در این مرحله نقشه تبدیل شدن کسب و کار شما به یک برند را ترسیم می‌کنیم.
  استراتژی همانند یک نقشه راه برای برند شماست و به شما کمک میکنه تا در اقیانوس سرخ رقابتی بازار از مسیر منحرف نشوید. پس از داشتن یک نقشه راه نیاز داریم که با مراقبت و به درستی قدم در مسیر برندینگ برداریم چون این مسیر بسیار حساس هستش و همونطور که یک برند میتواند قوی بشه به سرعت خیلی بیشتر هم یک برند میتونه شکست بخوره.

چگونه یک برند بسازیم؟

چگونه یک برند بسازیم؟ (مراحل برندسازی)

در مشاوره برندینگ ما به شما کمک می کنیم تا بهترین برند را برای خود بسازید. نیروهای متخصص ما آماده همکاری با شما هستند. در زیر نحوه ی ساخت یک برند را برای شما شرح خواهیم داد.

 1. انتخاب مخاطب هدف

  قدم اول این است که بدانیم میخواهیم به چه گروهی خدمت رسانی کنیم یا به مفهوم ساده تر مشتریان خدمات یا محصولات ما چه کسانی هستند؟

 2. بیانیه ماموریت یا هدف خود از ساختن برن را مشخص کنید.

  چرا تجارت خود را ایجاد کردید؟ پاسخ به این سوال به شما در ساخت بیانیه ماموریت کمک می کند و هدف شما را مشخص می کند همچنین به کمک می‌کند که اشتیاق بیشتری برای کار داشته باشید. بیانیه ماموریت شما دلیل وجود سازمان شما است، اینکه چرا مردم باید به برند شما اهمیت دهند.

 3. مزایا، ویژگی ها و ارزش های خود را مشخص کنید.

  یک لیست از تمام ویژگی ها، مزایا و ارزش های خود که هیچ کس دیگری به جز شما در صنعت ندارد را درست کنید، چرا اینکار را می‌کنیم؟
  اکنون وقت تمرکز روی مهمترین این ویژگی ها و مزایا است ،‌ آن هایی را که شما را متفاوت می‌کند انتخاب کنید، این یعنی برندینگ.

 4. طراحی هویت بصری

  در این مرحله، شما باید مخاطبان را مد نظر قرار دهید و بیانیه ماموریت خود و خصوصیات منحصر به فردی که تجارت شما را تشکیل می دهد را درک کنید.
  پس از اینکه درک کاملی از موارد بالا داشتیم به بخش روی کار و قابل مشهود برندینگ می‌پردازیم که شامل طراحی لوگو، پالت رنگی،‌ تایپوگرافی،‌ آیکون گرافی و … می‌شود.

 5. لحن برند خود را انتخاب کنید (brand voice)

  نحوه برقراری ارتباط با بازار هدف خود نیز بخشی از مارک تجاری شما محسوب می شود. شما می خواهید یک لحن برای برند خود انتخاب کنید که به مخاطب شما متصل شود و دلنشین باشد در غیر این صورت، آنها احتمالاً توجه نمی کنند. به همین دلیل، فراموش نکنید که به مرحله اول یعنی شناخت مخاطبان بازگردید تا با کسی که صحبت می کنید آشنا شوید.برای مثال اگر شما یک برند لاکچری باشید، قطعا لحن آمیانه و بسیار صمیمی برای برند شما مناسب نخواهد بود.
  همچنین باید توجه داشته باشید که این لحن برند در تمام نقاط اتصال برند به مشتری یکسان باشد.

 6.  برندتان را وارد کار کنید.

  بعد از اینکه تمامی اقدامات بالا را انجام دادیم، حال وقت این است که وارد حال وقت این است که وارد فاز اجرایی شویم و از برندی که ساختیم استفاده کنیم. از طریق کانال های زیر می‌توانیم برند خود را گسترش دهیم.

روش های موثر بر برندسازی

وبسایت

از تمام هویت بصری که طراحی کرده بودید مثل لوگو، پالت رنگی و … در سایت خود استفاده کنید و فرآیند برندینگ خود را شروع کنید.

تمام نقاطی را که مشتری با شما در ارتباط است چک کنید و از یکپارچه بودن تمام موارد اطمینان حاصل کنید. همچنین می‌توانید از یک متخصص محتوا در طراحی محتوای سایت خود کمک بگیرید و مطمئن شوید که کال تو اکشن های مناسبی ایجاد کرده اید. برای آشنایی بیشتر با طراحی سایت کلیک کنید.

شبکه های اجتماعی

در بازاریابی شبکه های اجتماعی که مخاطبان شما در آن حضور دارند، حضور پیدا کنید، با آن ها ارتباط عاطفی برقرار کنید و در شبکه های اجتماعی خود محتواهای جذاب آپلود کنید ولی پیرو هویت بصری خود باشید همه جا باید هویت بصری را همراه خود داشته باشید.

مطمئن شوید پست هایی که منتشر می‌کنید و روند پیجتان اهداف و هویت برند شما را به مشتریات ابلاغ می‌کند.

بسته بندی

اگر در تجارت محصولات فیزیکی ارائه می‌دهید، احتمالاً محصولات شما ملموس ترین دارایی برند شما هستند و روش تعامل مشتریان شما با برند شما طراحی بسته بندی حرفه ای است. به همین دلیل، بسته بندی شما باید نشانگر برند جدید بودن برند شما باشد، در طراحی، رنگ ها، اندازه و احساس آن بسایر دقت کنید.

تبلیغات

از آنجا که تبلیغات (دیجیتالی و چاپی) اغلب برای ایجاد آگاهی از برند و معرفی برند به مشتریان شما استفاده می شود، بسیار مهم است که تبلیغ بر اساس هویت برند شما باشد.

هنگام تبلیغات باید بسیار دقت کنیم که کجا تبلیغ کنیم، برای چه کسانی تبلیغ کنیم و چگونه تبلیغ کنیم!

فرم مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را در فرم وارد نمایید و برای ما ارسال کنید.

ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.