آنچه نیاز است شما قبل از سفارش طراحی لوگو خود بدانید

سفارش طراحی لوگو | هرآنچه که باید قبل از سفارش لوگو بدانید + فایل pdf

سفارش طراحی لوگو| به شما اطمینان می دهیم بعد از مطالعه این مقاله دید بهتر و حرفه ای تری نسبت به طراحی لوگو داشته باشید و میتوانید بهترین لوگو را انتخاب کنید.

برای خیلی از عزیزان این موضوع وجود دارد که طراحی لوگو خود را به چه صورتی انجام دهند. برای همین پیشنهاد می کنیم برای سفارش طراحی لوگو خود یک سلسله مراتبی را طی نمایید و با مفاهیم حداقلی در حوزه طراحی لوگو آشناییت داشته باشید تا بتوانید با چشمانی باز لوگو مناسب برند خود را انتخاب کنید. ما در این مقاله سعی می کنیم تا این نگرانی ها شما درمورد سفارش طراحی لوگو برندتان به طور کامل رفع کنیم و تا جای امکان به سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهیم داد. پس اگر در حین مطالعه مقاله به سوالی برخوردین و نیاز به کمک داشتین می تونین از طریق قسمت نظرات برای ما بذارین و ما بعد حداکثر 3 ساعت پاسخ خواهیم داد. پس با ما در مقاله سفارش طراحی لوگو همراه باشید تا به بهترین نتیجه در انتخاب خود دست پیدا کنید.

مواردی که قبل از سفارش طراحی لوگو باید بدانید
شما باید این موارد را هنگام ثبت سفارش طراحی لوگو خود بدانید:

 1. تعریفی از یک لوگو
 2. کدام لوگو برای کدام برند مناسب است.
 3. بریف چیست؟
 4. چگونه رنگ مناسب برای لوگو خود انتخاب کنم؟
 5. موقع اتمام پروژه چه چیزهایی را از طراح لوگو بخواهیم؟
 6. تفاوت بین لوگو تایپ، لوگو تصویری و لوگو ترکیبی چیست؟
 7. چگونه باید سفارش بدهم؟
 8. آشنایی با فرآیند طراحی یک لوگو حرفه ای

1. تعریفی از یک لوگو:

لوگو یک نماد گرافیکی است که هویت برند شما را منتقل می کند و در اصل بخش جدایی ناپذیر برند شما می باشد. پس قطعا باید در انتخاب لوگو حرفه ای خود دقت زیادی را داشته باشید و با اطلاعات کامل در این باره وارد بخش طراحی لوگو خود شوید.

سفارش طراحی لوگو | کدام لوگو برای کدام برند

2.کدام لوگو برای کدام برند مناسب است؟

قبل از ثبت سفارش طراحی لوگو خود باید بدانید که چه لوگویی برای کسب و کار شما مناسب است. برای مثال چند مورد از سبک های طراحی لوگو را در زیر با توجه به کاربردشان بیان خواهیم کرد.

لوگوتایپ یا لوگوهای نوشتاری

لوگو تایپ به لوگوهایی گفته میشه که با استفاده از نام برند طراحی لوگو انجام میشه. این مورد میتونه واسه همه شرکت ها به کار بره. مثلا شرکت کوکاکولا، ایسوس، لنوو و امثال این شرکت ها که از لوگوتایپ ها استفاده کرده اند.

لوگوهای مونوگرام

در این نوع لوگوها از کلمات اختصاری یک برند استفاده میشود. برای مثال شرکت LG که از ابتدای کلمات LIFE GOOD استفاده کرده است. هرچند لوگو این شرکت خود جای بحث زیادی دارد که در مقالات دیگر به آن می پردازیم.

پیکتورال لوگوها

بیشتر پیکتورال لوگوها را با نام لوگوهای تصویری می شناسیم. به لوگوهایی گفته می شود که در آن از تصویر استفاده شده است. مثل APPLE

MUSCUT لوگو

این لوگو ها را خیلی دیده اید اما شاید اسم آن برای شما آشنا نباشد. کافی است کلمه KFC را سرچ کنید تا نمونه ای از این لوگو را مشاهده کنید.
به لوگوهای که از تصویر شخصیت کارتونی یا حقیقی استفاده می شود، می گویند. در سفارش طراحی لوگو به این صورت باید شخصیت برند را تعریف کنید یعنی بهتر است بگویم شخصیت خودتان یا آن شخصیت کارتونی را تعریف کنید و بر اساس آن کار را پیش ببرید.
این نوع لوگوها بیشتر در زمانی کاربرد دارند که شما تمایل به ارتباط با خانواده یا کودکان دارید. زیرا از این طریق می توانید ایجاد صمیمیت و ماندگاری در ذهن را در این سبک طراحی لوگو بگنجانید.

لوگو های ترکیبی

این نوع لوگو ها از ترکیب تصویر و متن استفاده می شوند و برای اکثر کسب و کارها مناسب هستند. می توان برای مثل لوگو شرکت LOCAST را نام برد. که از تصویر تمساح و متن LOCAST استفاده کرده است.

EMBLEM لوگوها

این لوگو ها دارای جزئیات خیلی زیاد هستند که بیشتر برای ادارات و دانشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد.
در سفارش طراحی لوگو EMBLEM باید نهایت دقت را داشته باشید تا زیاده روی نکنید و اولویت اول خود را انتقال پیام و مفهوم لوگو قرار دهید.

بریف لوگو و تاثیر آن بر سفارش لوگو شما

3.بریف چیست؟

زمانی که شما برای سفارش طراحی لوگو خود به یک مجموعه اقدام می کنید یک بحث خیلی مهمی که باید رعایت شود ارسال بریف می باشد. این بریف می تواند توسط شخص شما ایجاد یا توسط شرکت طراحی لوگو ارائه گردد.
شما در آژانس تبلیغات دوچرخه زمانی که درخواست طراحی لوگو داشته باشید ابتدا از شما یک بریف که روشن کننده راه طراحان گرافیک ما هست، گرفته می شود.
در این بریف اطلاعات پروژه مثل اسم برند، مخاطبین هدف، سطح فعالیت، رنگ سازمانی و … مورد پرسش قرار می گیرد.
این بریف منجر می شود تا شما بتوانید به بهترین شکل ممکن منظور خود را به طراح لوگو منتقل کرده و به نتیجه نهایی مطلوبی دست پیدا کنید.

نحوه انتخاب رنگ ها در سفارش طراحی لوگو

4.چگونه یک رنگ مناسب برای لوگو خود انتخاب کنیم؟

خوب با توجه به وضعیت کسب و کار و مخاطبین هدف و آنچه که شما در هنگام سفارش طراحی لوگو خود در بریف کامل می کنید، انتخاب می شود. برای مثال رنگ آبی نشان دهنده اعتماد، رنگ مشکی نشان دهنده لوکس بودن و… می شود که در مقاله روانشناسی رنگ ها مورد بررسی قرار خواهیم داد.

فایل هایی که بعد از اتمام سفارش طراحی لوگو باید بگیریم

5.موقع اتمام پروژه چه چیزهایی را از طراح لوگو بخواهیم؟

زمانی که شما به عنوان کارفرما تایید کار را دادید از سمت آژانس تبلیغات دوچرخه چنین مواردی را دریافت خواهید کرد:

 • فایل CDR یا AI لوگو (فایل اصلی لوگو)
 • فایل PNG لوگو
 • فایل PDF لوگو
 • ارائه چرایی لوگو
 • لوگو موکاپ حرفه ای
 • لوگو پرزنت 5 ثانیه ای

تفاوت لوگو تایپ و لوگو تصویری و لوگو ترکیبی

6.تفاوت بین لوگو تایپ، لوگو تصویری و لوگو ترکیبی چیست

برای خیلی از مشتریان در هنگام سفارش طراحی لوگو این سوال وجود دارد. با توجه به متن قبلی که سبک های مختلف لوگو را توضیح دادیم این سوال نیز شامل همان موارد است. لوگو تایپ به لوگویی گفته می شود که بر روی نوشتار برند کار شود، لوگو تصویری به لوگوهایی گفته میشه که طرح به صورت یک تصویر ارائه میشه مثل اپل و لوگو ترکیبی هم به لوگویی گفته میشه که از هر دو روش در اون استفاده میشه. مثل لوگو شرکت locast

چطوری سفارش طراحی لوگو بدیم

7.چگونه باید سفارش بدهم؟

شما برای ثبت سفارش طراحی لوگو خود در آژانس تبلیغات دوچرخه کافی است از طریق فرم تماس با ما اطلاعات خود را در اختیار ما قرار دهید و تیم ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را از شما برای اجرای پروژه شما خواهند گرفت.

8.آشنایی با فرآیند طراحی یک لوگو حرفه ای

بعد از ثبت سفارش طراحی لوگو خود و بعد از تکمیل فرم بریف به این صورت فرآیند طراحی لوگو شما انجام خواهد شد. (فیلتر شکن خود را برای دیدن این فیلم روشن کنید)

شما می توانید نسخه pdf مقاله سفارش طراحی لوگو را از دکمه رو به رو دانلود کنید و بعدا آن را مطالعه کنید

مشاهده نمونه کارهای دوچرخه

مشاهده مقالات دوچرخه

2 دیدگاه
 • مهدی دیزاین
  نوشته شده در 14 تیر, 1399 در 11:41 ق.ظ

  سلام خیلی ممنونم از محتوای خوبتون
  برای ثبت سفارش یک لوگو املاک ما باید چه اقداماتی رو انجام بدیم؟ اگر ممکنه سفارش لوگو رو چطوری تو سایت شما ثبت بدیم ممنون میشم.

  پاسخ
  • آژانس تبلیغاتی دوچرخه
   نوشته شده در 14 تیر, 1399 در 11:44 ق.ظ

   سلام روزتون بخیر
   برای ثبت سفارش لوگو خودتون کافی است تا از طریق فرم تماس با ما اطلاعات تماس خود را در اختیار ما قرار بدین و داخل فرم تماس ذکر کنید که کدوم خدمات رو نیاز دارید..همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.
   روند کار هم به این صورت هست که ابتدا بریف رو از شما میگیریم و متناسب با آنچه شما نیاز دارید لوگوتون رو طراحی می کنیم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ارسال کنید...