طراحی ست اداری شرکت با قیمت مناسب

طراحی ست اداری

طراحی ست اداری | آژانس تبلیغات دوچرخه: ست اداری زیر شاخه ای از طراحی گرافیک به حساب می آید. ست اداری شامل سربرگ، پاکت نامه، پاکت اداری، کارت ویزیت، لیبل و … می باشند که هر مجموعه بر حسب نیاز خود آن ها را انتخاب می کند.

طراحی لوگو و داشتن ست اداری به شما این کمک را می کند تا بتوانید برند و شرکت خود را نسبت به دیگر موسسات متمایز کنید و هویت برند خود را شکل دهید. داشتن یک ست اداری و یک لوگو خوب می تواند به ارزش برند شما بیفزاید و مخاطبان بیشتری را به سمت شما سوق دهد.

این اوراق اداری به منظور مکاتبات و نامه هایی است که باید برای دیگر موسسات ارسال شود طراحی می شوند. هر مجموعه، موسسه و شرکت مجبور است برای اینکه این مدارک را مستند کند و در بایگانی شرکت خود داشته باشد از آن ها استفاده کند.

تعیین هویت برند با طراحی ست اداری

طراحی ست اداری باعث تعیین هویت برند می شود

در این دنیای پر سرعت و رقابتی هیچکس فرصتی برای مراقبت از هر چیزی به جز بهترین ها را ندارد. استفاده از سربرگ، کارت ویزیت، برچسب، پاکت های نامه سفارشی و… این امکان را به برندها می دهد تا آن ها موقع ارسال پیام خود به دیگران چه مشتری، چه کسب و کارهای دیگر، پیام و قدرت تاثیرپذاری برند خود را نیز ارسال کنند.

این امر یعنی داشتن یک ست داری خوب منجر می شود تا به سرعت توجهات را به سمت خود جلب کنید و میزان قدرت و هویت برند خود را به دیگران نشان دهید.

بیایید با یک مثال ادامه دهیم:

تصور کنید دو نامه برای شما ارسال شده است که ارزش هر دو برند یکسان است. شرکت A متن پیام خود را در یک برگه سفید A4 تایپ کرده و بدون هیچ چیز دیگری و فقط با داشتن یک اسم شرکت برای شما ارسال می کند. شرکت B نیز متن پیام خود را در همان برگه A4 منتها با داشتن یک لوگو شکیل، سربرگ حرفه ای و جلوه بصری زیبا و همینطور در یک پاکت نامه اختصاصی قرار داده است و آن را برای شما ارسال کرده است.

اکنون شما تحت تاثیر کدام نامه قرار گرفته اید؟ شرکت A یا B؟

دقیقا این اتفاق برای برند شما هم می افتد اگر شما یک ست اداری خوب و حرفه ای نداشته باشید. پس اگر می خواهید بیشترین میزان جذب و انتقال قدرت برند خود را به دیگران داشته باشید سفارش طراحی ست اداری خود را به تیم گرافیک دوچرخه بسپارید.

طراحی ست اداری برای شرکت های بزرگ و برندها

طراحی ست اداری فقط به منظور استفاده یا به نمایش گذاشتن لوگو طراحی شده شما نیست. بلکه هدف از آن این است که میزان حرفه ای بودن برند شما و همینطور رفتار برند شما را برای مخاطب به نمایش بگذارد.

طراحی ست اداری به این مسئله کمک می کند تا دیگران نیز قدرت و نحوه رفتار با برند شما را بشناسند و در هنگام مراجعه و همکاری با شرکت شما بیشترین میزان توجه را در رفتارهای خود داشته باشند. 

هنگامی که شما یک نامه را با رعایت ست اداری شرکت ارسال کنید باعث می شود غرور شرکت و ابهت آن نیز در پشت پیام قرار بگیرد و آن را خیلی با قدرت و توانایی بیشتری به مقصد برساند.

طراحی ست اداری برای همه

طراحی ست اداری برای هر کسب و کاری مناسب است و فقط مختص برندها و شرکت های بزرگ نیست. شرکت های تازه تاسیس خیلی خوب می توانند با استفاده از این نکات خود را حرفه ای تر و حتی بزرگتر از شرکت های بزرگ نمایش دهند حتی اگر تنها از دو نفر تشکیل شده باشند.

ست اداری شامل چه مواردی می باشد

اجزا ست اداری

در طراحی ست اداری متداول ترین سوالی که وجود دارد این است که چه مواردی جزو دسته ست اداری به حساب می آیند. 

در این بخش می خواهیم اجزا ست اداری را بررسی کنیم. اجزا ست اداری شامل موارد زیر می شوند:

 • سربرگ
 • کارت ویزیت
 • پاکت نامه
 • پاکت اداری
 • فاکتور
 • لیبل یا برچسب
 • لیبل سی دی
 • کاغذ یادداشت
 • اوراق مالی و بهادار
 • کارت پرسنلی
 • قبض
 • کاردکس
 • و…

طراحی سربرگ شرکت ارزان

طراحی ست اداری: طراحی سربرگ ست اداری

تاریخچه طراحی سربرگ

حدود 30سال قبل در طی یک لحظه جادوئی در تاریخ چاپ گروهی از متخصصان فوق العاده باهوش یکدیگر را یافتند و جلساتی بسیار طولانی برگزار کردند و به تبادل اطلاعات و فنون پرداختند.

پیدایش، رشد و توسعه سربرگ ها بدون وجود یک سازمان بدون هدایت کننده صورت گرفت، هفت نفر از افراد هنرمند که استقبال کنندگان اصلی سربرگ ها بودند: باب میچل، مارک ارتیس، جان فرایزر، مایک رالی، نوئل وبر، ارل وهیل، ریک فلورس. این افراد همچنان که در فن و فهم پیشرفت می کردند به شرکت در مسابقه سالیانه تایمز روی آوردند عموما در هر زمینه ای برنده بودند، پس از آن که سربرگ ها در مجله تایمز مطرح شدند بقیه فعالان این عرصه آن را فرا گرفتند و گسترش دادند.

در 1982 لوئل وبر V.B.Q.BoiseBA را بنیان نهاد و از دست اندرکاران این رشته در کل کشور دعوت به عمل آورد اولین نشست ها بر تکنیک های بر نقاشی و حکاکی و طراحی بر روی سربرگ تاکید داشت. در حالی که در آخرین نشست ها ورود به عصر کامپیوتر مورد توجه و قبول واقع شده شرکت های طراحی امروزه تلاش می کنند خلاقیت و تکنیک خود را به نمایش بگذارند.

سربرگ چیست؟

سربرگ ها جزئی از طراحی ست اداری هستند و  اصولا در دو سایز A4 و A5 طراحی می شوند و به منظور نامه نگاری ها و مکاتبات بین شرکت ها استفاده می شوند. مواردی که در طراحی سربرگ وجود دارند را می توان به دسته های زیر تقسیم کرد:

 • لوگو
 • نام شرکت
 • تگ لاین یا شعار تبلیغاتی
 • توضیحات شرکت
 • شماره 
 • تاریخ
 • آدرس و اطلاعات تماس
 • آدرس سایت
 • آدرس ایمیل

نکات طراحی سربرگ حرفه ای

هنگامی که ما در حال طراحی گرافیکی سربرگ هستیم بهترین کار این است که نهایت دقت را داشته باشیم و اصول طراحی سربرگ حرفه ای را رعایت کنیم. در زیر نکاتی را برای این منظور ذکر می کنیم:

اول از همه اگر سربرگ ما فارسی است باید لوگو خود را در گوشه سمت راست بالا قرار دهیم و اگر انگلیسی بود در گوشه سمت چپ بالا قرار دهیم.

زیرا زمانی که کارفرما بخواهد از تاریخ و شماره داخل سربرگ خود استفاده کند بتواند به راحتی آن ها را وارد کند و هیچ اختلالی میان لوگو و تاریخ و شماره به وجود نیاید و ظاهر زیبای سربرگ را حفظ نماید.

بعد از این نکات باید دقت داشت از حاشیه کاغذ حدود 5 میلیمتر فاصله یا خط برش را رعایت کرد و هیچ یک از موارد مثل لوگو، نوشته و … در این حاشیه ها قرار نگیرند زیرا اگر در این فاصله ها نوشته یا تصویری قرار بگیرد آن بخش بریده شده و بعد از چاپ نمایش داده نشود.

نکته دیگر که باید هنگام طراحی سربرگ رعایت کرد این است که تا حد امکان پس زمینه سربرگ را بدون رنگ یا سفید قرار دهید و حتی لوگو شرکت یا برند را نیز در پس زمینه قرار ندهید. زیرا گاهی اوقات کارفرما مجبور به فاکس کردن یا زیراکس کردن سربرگ می شود. آن گاه ممکن است مشکلاتی هنگام کپی کردن سربرگ به وجود آید.

اگر مشتری شما یا کارفرما در خواست دارد تا طراحی سربرگ او به صورت A5 هم انجام شود باید دقت داشته باشید که نباید همان تصویر را برداشته و به سایز A5 تغییر دهید بلکه باید از ابتدا لوگو، فونت ها و … متناسب با سایز A5 طراحی شده و سربرگ A5 را به مشتری خود تحویل دهید.

طراحی سربرگ مجازی

گاهی اوقات پیش آمده است که با توجه به عصر ارتباط الان مشتری نیاز به چاپ سربرگ نداشته باشد و فقط یک سربرگ با گرافیک زیبا بخواهد.

در این حالت شما سربرگ را برای مشتری خود مانند اصول بالا طراحی می کنید. سپس آن را در یک فایل word قرار دهید و برای او به صورت فایل لایه باز ارسال نمایید تا بتواند ویرایش ها دلخواه و اطلاعات لازم را داخل آن درج و برای دیگران ارسال کند.

طراحی ست اداری: طراحی کارت ویزیت شیک

طراحی ست اداری: طراحی کارت ویزیت

تاریخچه کارت ویزیت

کارت های ویزیت ابتدا در فرانسه در قرن 17 به صورت کارت های دیدار یا ملاقات از آنها نام برده می شد. اندازه این کارت ها کمی کوچکتر از اندازه دست یک انسان بود. سپس این کارتها به صورت کارت های دعوت تبریکات و مراسمات و مناسبت ها و … مرسوم گشت. اولین کارت های ویزیت در فرانسه در طی پادشاهی لویی دوازدهم ظاهر شدند.

در انگلستان کارت های ویزیت به عنوان کارتهای بازرگانی معرفی و شناخته می شدند. این کارت ها نسبت به کارت های تجاری Bussinesscard مقدم تر بودند. کارت های بازرگانی بسیار مورد استفاده تاجران و بازرگانان بودند. این کارت ها به صورت راهنما بوده و نقشه نیز بر آن چاپ می شد تا بازرگانان را علاوه بر معرفی به سمت فروشگاه ها هدایت نماید. روش چاپ این کارت ها ابتدا به صورت لتوپوس یا باسمه چوبی بود که رواج داشت اما بعد از حکاکی استفاده می شد. از قرون 19 به بعد کارت های بازرگانی با تک رنگ های ساده عرضه می شدند.

کارت ویزیت چیست

کارت ویزیت ها هم بخشی از ست اداری و طراحی اوراق اداری به حساب می آیند. سایز نرمال کارت ویزیت ها 9*6 می باشد اما سایزهایی مثل 6*6 و 4.8*8 نیز وجود دارد.

حتی کارت ویزیت با چاپ و اشکال اختصاصی نیز می توانید استفاده کنید و سفارش دهید. اما باید در طراحی کارت ویزیت خود نهایت دقت را داشته باشید.

بخش های مختلف یک کارت ویزیت را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

 • لوگو برند
 • شعار یا تگ لاین برند 
 • اطلاعات تماس و آدرس
 • آدرس سایت و ایمیل
 • خدمات شرکت

در طراحی گرافیک کارت ویزیت دست شما بازتر است و شما می توانید موراد بیشتری مثل عکس، فونت های مختلف و… را استفاده کنید. اما باید دقت داشته باشید تصاویر استفاده شده و محتوا و فونت ها باهم همخوانی داشته باشند. 

سایز فونت هایی که در طراحی کارت ویزیت استفاده می شود بیشتر از 12pt نخواهد بود. حتما دقت داشته باشید که در طراحی کارت ویزیت خود مثل طراحی سربرگ یک فاصله 5 میلیمتری را رعایت کنید و برای خط برش خود نگه دارید تا هنگام برش کارت ویزیت دچار مشکل نشوید.

همینطور نکته مهمی که خیلی از طراحان گرافیک از آن چشم پوشی می کنند، وجود فضای خالی در کارت ویزیت است که مشتری یا مخاطب بتواند آن قسمت را بگیرید و مطالب کارت ویزیت را مطالعه کند.

طراحی ست اداری: طراحی پاکت اداری و طراحی پاکت نامه حرفه ای

طراحی ست اداری: طراحی پاکت نامه

تاریخچه پاکت نامه:

تا سال 1840 تمام پاکت نامه ها دستی ساخته می شدند، یعنی دستی و تک تک بریده می شد و شکل می گرفتند. در آن سال جرج ویلسون در انگلستان روشی ابداع کرد که توسط آن از یک کاغذ بزرگ تعدادی پاکت نامه بریده می شد. بنابراین مقدار کل ضایعات و دور ریز کاغذ کاهش می یافت.

در سال 1845 ادوین هیل و وارن دلارو، دستگاهی ساختند که با بخار کار می کرد و تنها پاکت ها را می برید بلکه تا هم می کرد. (هر چند فرآیند چسب کاری مکانیزه هنوز طراحی نشده بود)

پاکت نامه چیست؟

پاکت نامه ها اصولا بر اساس سایز سربرگ ها تعیین می شوند و بر اساس آن ها طراحی می گردند. پاکت های نامه بخشی از ست اداری هستند پس قاعدتا باید از طرح ست اداری تبعیت کنند و از آن ایده بگیرند.

پاکت های نامه بیشتر مواقع برای محافظت از نامه ها یا سربرگ ها طراحی می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند.

مواردی که روی پاکت نامه ها هنگام طراحی گذاشته می شوند شامل:

 • لوگو
 • نام شرکت
 • خدمات شرکت
 • آدرس و اطلاعات فرستنده
 • قسمت گیرنده

منبع: soxoprint , 99designs

فرم مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را در فرم وارد نمایید و برای ما ارسال کنید.

ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.