قیمت طراحی لوگو خوب

قیمت طراحی لوگو: چگونه با قیمت مناسب سفارش دهیم؟

قیمت طراحی لوگو | زمانی که می خواهیم طراحی لوگو رو انجام دهیم یکی از مسائلی که برای مشتریان ما مهم بوده، این است که قیمت طراحی لوگو به چه میزان است؟ ببینید تعیین یک قیمت مشخص برای طراحی لوگو کار زیاد جالبی نیست! چرا؟

چون ممکن است طراحی لوگو کسب و کار شما تنها 3 روز زمان ببرد یا ممکن است 1 ماه. هر کسب و کاری با توجه به میزان رقبا، تعداد رقبا و میزان تحقیقاتی که لازم است قیمت گذاری می شود.

بیایید با یک مثال این مسئله را برای شما روشن کنم:

فکر کنید یک کسب و کار با درآمد ماهیانه 8.000.000 میلیون تومان و تعداد 3 نیرو برای درخواست طراحی لوگو آمده است. از طرف دیگر یک کسب و کار با در آمدی ماهیانه 8.000.000.000 ملیارد تومان و تعداد 500 نیرو کار، تولید کننده کاشی و سرامیک، صادر کننده کاشی و سرامیک و… می باشد.

مطمئنا طراحی لوگو برای کسب و کارهای بزرگ زحمت و زمان بیشتری را می برد تا بتوانیم یک لوگو حرفه ای و درست و حسابی برای کسب و کار آن ها طراحی کنیم. پس اینکه یک قیمت واحد برای همه کسب و کارها داشته باشیم کار درستی نیست.

بعد از تکمیل فرم طراحی لوگو ما به این اطلاعات دست پیدا خواهیم کرد که پروژه شما چقدر طول می کشد و یا چقدر برای ما هزینه بردار است و قیمت لوگو شما مشخص می شود.

عوامل موثر بر قیمت طراحی لوگو

چه عواملی بر قیمت طراحی لوگو تاثیر گذار است؟

 1. سبک طراحی لوگو و قیمت
 2. میزان زمانی که برای طراحی لوگو صرف می شود.
 3. تعداد اتود ها (نمونه لوگو) اولیه
 4. تعداد دفعات ویرایش لوگو
 5. بودجه کارفرما برای لوگو
 6. تجربه و سابقه طراح لوگو
 7. انواع نرخ گذاری های طراحی لوگو

تاثیر سبک طراحی لوگو بر قیمت طراحی لوگو

سبک های طراحی لوگو و قیمت

در مقاله طراحی لوگو چیست در مورد انواع سبک ها طراحی لوگو صحبت کرده ایم اما به تفصیل یک مقاله قامل هم در مورد این موضوع خواهیم نوشت. اما در اینجا هم یک اشاره کوچک به این موارد خواهیم کرد و یک قیمت حدودی برای آن ها اعلام خواهیم کرد.

قیمت طراحی لوگو نوشتاری یا لوگو تایپ

به لوگوهایی گفته میشود که روی حروف یک نام یا برند طراحی انجام می شود. مثل لوگو شرکت چی توز. برای طراحی این لوگوها با توجه به بررسی هایی که ما روی همکاران داشتیم از قیمتی حدود 140.000 تومان شروع می شود و به بالای 7میلیون تومان می رسد. مطمئنا کسی که قیمت 140.000 تومان می گیرد نمی تواند کیفیت کاری معادل قیمت 7 میلیون تومان ارائه دهد.

قیمت طراحی آرم تصویری

لوگو های تصویری شامل یک تصویر می باشد که نشان دهنده یا سمبل کسب و کار شما می باشد.
قیمت هایی که ما مشاهده کردیم از همکاران از مبلغ 140.000 تومان شروع و به سمت بالا حرکت می کند.

قیمت طراحی لوگوهای ترکیبی

لوگوهای ترکیبی لوگوهایی هستند که هم شامل تصویر می باشند و هم شامل یک متن یعنی در اصل تلفیقی از لوگوهای تصویری و لوگوهای نوشتاری می باشند.

این لوگوها هم قیمت شروع از 160.000تومان است که به سمت بالا حرکت می کند.

قیمت طراحی نشان های لترمارک یا مونوگرام

این نوع لوگوها مثل برند ال جی که فقط از حروف ابتدایی کلمه خود در طراحی لوگو استفاده کرده اند می باشد. پس لوگو مونوگرام به لوگوهایی گفته می شود که حروف ابتدایی برند را شامل شود.

قیمت طراحی لوگو این سبک نیز از 160.000 تومان شروع و به سمت بالا حرکت می کند.

قیمت های بالا زیاد ملاک مهمی نیستند و بیشتر جنبه آگاهی دارند. اما خوب برای طراحی لوگو یک طراح باید منصف باشد و قیمت منصفانه بدهد و به میزان کار واقعی که انجام می دهد هزینه دریافت کند. حالا اگر زمان زیادی می گذارد و تجربه بالایی دارد می تواند قیمت های بالا و منصفانه دریافت کند.

میزان زمان و قیمت طراحی لوگو

میزان زمانی که برای طراحی لوگو صرف می شود.

همانطور که گفتیم گاهی اوقت کسب و کارهایی هستند که زیاد شناخته نیستند و باید روی آن ها تحقیقات لازم انجام شود، شاید چند هفته برای تحقیق درمورد آن کسب و کار زمان برده شود یا گاهی اوقات ممکن است طراحی یک لوگو یعنی تحقیق یک لوگو چیزی زمان نبرد و زود کار فرد تمام شود.

طراحان گرافیک هم زندگی می کنند و مهمترین چیزی که دارند زمان آن هاست. پس باید به این موضوع توجه داشته باشیم.

برای همین است که می گوییم دادن یک قیمت ثابت برای همه کسب و کارها کار درستی نیست. قصابی سر کوچه اگر لوگو بخواهد یک قیمت، شرکت های بزرگ و بین المللی هم یک قیمت دیگر.

تعداد اتود طراحی لوگو و قیمت طراحی لوگو

تعداد اتود ها (نمونه لوگو) اولیه

به تعداد لوگوهایی که طراحی می شوند اتود یا نمونه گفته می شود که کارفرما حق انتخاب یکی از آن ها را دارد و می تواند آن را انتخاب کند.

تعداد اتودهایی که طراحی می شود از 1 عدد شروع شده و به حداکثر 3 اتود می رسند. اگر تعداد اتودهایی تحویلی به کارفرما زیاد باشد آنچنان اتفاق جالبی نمی افتد و نشان دهنده قدرت طراح لوگو نیست.

ما با توجه به تجربه ای که داریم تعداد ارائه یا اتود را 3 عدد مناسب تر می دانیم زیرا:

در این حالت کارفرما راحت تر می تواند انتخاب کند تا زمانی که یک لوگو یا دو لوگو در جلوی چشمان او وجود دارد.

زمانی که شما یک لوگو به کارفرما بدهید او مجبور است آن را انتخاب کند هرچند اگر به دل او ننشیند.

زمانی که دو اتود لوگو به او بدهید او اگر یکی را انتخاب نکند مجبور است دومی را انتخاب کند.

اما زمانی که 3 اتود در اختیار کارفرما قرار بگیرد مطمئنا انتخابی راحت تر و بهتر خواهد داشت.

تاثیر ویرایش ها و قیمت طراحی لوگو

تعداد دفعات ویرایش لوگو

تعداد دفعاتی که کارفرما می خواهد لوگو او ویرایش شود نیز در قیمت طراحی لوگو تاثیر گذار است. زیرا گاهی اوقات اصلا ممکن است یک ویرایش به مدت 1 هفته زمان ببرد که این مدت زمان جزو قیمت طراحی لوگو در نظر نگرفته شده باشد. و باید مورد محاسبه قرار بگیرد.

بودجه کارفرما و قیمت طراحی لوگو

بودجه کارفرما برای لوگو

یکی دیگر از عواملی که بر قیمت طراحی لوگو تاثیر می گذارد میزان بودجه کارفرما می باشد. اگر کارفرما بتواند بودجه بیشتری در اختیار طراح قرار دهد مطمئن باشد میتواند یک کار بهتر و حرفه ای تری را دریافت کند.

زیرا طراح زمانی که دلگرم شده باشد می تواند انرژی بیشتری برای کارفرما بگذارد و با دلی خوش و صبری بالا برای کارفرما طراحی انجام می دهد.

تجربه طراح لوگو چه تاثیری روی قیمت لوگو دارد

تجربه و سابقه طراح لوگو

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت طراحی لوگو این است که میزان تجربه طراح لوگو چقدر است؟ مثلا یک طراح تازه کار است یا طراح لوگو شرکت اپل؟ مطمئنا هرچه سابقه یک فرد در هر حوزه ای حتی کارمند دولت بیشتر باشد، بر میزان قیمت طراحی لوگو یا حقوق و دستمزد او تاثیر گذار خواهد بود.

انواع سبک های قیمت گذاری در طراحی لوگو

انواع نرخ گذاری های طراحی لوگو

 • نرخ ساعت

  در این روش طراح اعلام می کند من ساعتی 80.000 تومان برای شما لوگو طراحی می کنم و با توجه به میزان زمانی که گذاشته ام قیمت را در انتها اعلام خواهم کرد.

 • قیمت ثابت

  اینکه هر مشتری وارد شد از او یک قیمت مشخص یا تعیین شده گرفته می شود.

 • نرخ بسته ای یا پکیجی

  در این روش در هر پکیج یک سری خدمات ارائه می شود. مثلا در پکیج شماره 1 طراحی لوگو تعداد 1 اتود ارائه می شود.
  در پکیج شماره 2 طراحی لوگو تعداد 2 اتود به همراه طراحی کارت ویزیت ارائه می شود.در پکیج شماره 3 طراحی لوگو تعداد 3 اتود به همراه طراحی ست اداری و لوگو موشن ارائه می شود.که قیمت هر پکیج مطمئنا متغیر خواهد بود.

شما می توانید نسخه pdf مقاله سفارش طراحی لوگو را از دکمه رو به رو دانلود کنید و بعدا آن را مطالعه کنید

مشاهده نمونه کارهای دوچرخه

مشاهده مقالات دوچرخه

دیدگاه خود را ارسال کنید...