7 ویژگی برندهای موفق در سال 2020

7 ویژگی مشترک برندهای موفق

ویژگی مشترک برندهای موفق دنیا | آژانس تبلیغات دوچرخه: در مقاله قبل که در رابطه با آشنایی با مفاهیم برندسازی بود به توضیحات برندینگ و تعاریف آن پرداختیم و در آخر ویژگی های برندهای موفق را نام بردیم.
در این مقاله میخواهیم به این ویژگی ها بپردازیم و آن هارا به طور کامل شرح دهیم. ویژگی های برندهای موفق را می توان به 7 دسته مختلف تقسیم کرد که شامل فراگیر، ذهنی و مادی، قادر ایجاد دگرگونی، جهان شمول، آگاهی بخش، با احتیاط مورد معامله قرارگرفتن و حقیقتی ثابت می باشد. شما در این مقاله با 7 ویژگی مشترک برندهای موفق آشنا خواهید شد. پس با ما همراه باشید.

7 ویژگی مشترک برند های موفق

فراگیر بودن برند عامل موفقیت برندها

1- فراگیر

دنیای کنونی برند ها به همه صنایع و موسسات و کسب و کار کشیده شده است، صرف نظر از اینکه در چه حوزه ای از کسب و کار مشغول هستید برندها جزء مهمی بشمار می آیند. روزگاری دنیای برندها تحت تاثیر تغییرات سریع کالاهای مصرفی بود اما اکنوت آکنده از خرده فروشی های متفاوت است، از بنتون گرفته تا وال مارت و شرکت های خدمات مالی. این خرده فروشی ها دریافته اند که برندها صرف نظر از اینکه چه هات داگ به فروش برسد و چه خدمات نظافتی ارائه شود، می توانند امتیاز رقابتی فرآهم آورند.

 

2- ویژگی مشترک برندهای موفق: ذهنی و مادی

برند ها همان اندازه که جوانب روانی دارند، به همان مقدار نیز دارای جوانب مادی و فیزیکی هستند، آن ها در نزدیکی قلب و ذهن هستند.

آینده پژوهی به نام داتس واکر می‌گوید 
برند یک عهد است و در پایان این مشتری است که باید به عهد های خود وفا کند.

 

یک محصول تحت تاثیر صحت و درستی برند است. محصولات کوکاکولا رفع خستگی را وعده می‌دهند ولوو ایمنی را وعده می‌دهد در واقع بین آنچه پیشنهاد میدهید و آنچه وعده می‌دهید تفاوت وجود ندارد.

از همه مهم‌تر، افراد چیزی را خریداری می‌کنند و حتی حاضرند هزینه ای بیشتر برای آن بپردازند که بدان اعتماد و اعتقاد دارند.

برند و ایجاد دگرگونی

3- قادر به ایجاد دگرگونی در خود

تاثیرگذار ترین برند ها قادر به دگرگونی در بازار کسب و کار و گاها کل پیکره صنایع هستند. به عنوان نمونه، نوشیدنی ابسولوت ودکا را در نظر بگیرید که برندی متعلق به دولت سوئد بوده و گواهی این است بر تاثیرگذاری برند. 10 سال قبل این برند عملا ناشناخته و محصولش نامتداول بود و نیز دادوستد آن در بازار، تحت سلطه برندهای قدیمی و ریشه دار بود. اما با گذر زمان، منجر به ناکارآمد شدن نوشیدنی اسمیرینوف شد در سال 1999، حدود 60 میلیون لیتر از این محصول به فروش رسید
در حال حاضر حدود 60 درصد از بازار نوشیدنی هارا ابسولوت وودکا تامین میکند و توانایی حکم رانی در بازار را دارد.

جهان شمولی برند

4- ویژگی مشترک برندهای موفق: جهان شمول

جهانی شدن یکی از استمداد های مهم روزگار ماست و این مهم در دنیای برند ها نیز پر جلوه تر از هرجای دیگری است. طبیعتا برندهای جهانی به طرز میسرتر، سریعتر معرفی شده، به نسبت اینکه در بازار قابل حصول باشند.
تحقیقات شرکت پژوهشی مینتل نشان میدهد که 22 درصد فرانسوی ها تنایل دارند محصولی را امتحان کنند که توسط مشاهیر بر آن صحه گذاشته شده است. با وجود این انگلیسی ها به طوری آگاهانه نسبت به این موضوع بی تفاتند و تنها یک درصد آن ها اظهار دارند که تهت تاثیر این موضوع هستند.
سوای اینکه برند باید نقشی در جلب سلایق همگانیو دل مشغولی ها به عهده داشته بلشد اما نگرش های مردم مختلف هر کشور نسبت به جایگاه و موقعیا برند در بازار کسب و کار مهم است و ممکن است در هر کشوری
این جایگاه متفاوت باشد و کاملا بر ضد برند و منافع آن عمل کند.مثل محصولات چینی در ایران.

آگاهی بخش بودن برند

5-آگاهی بخش

به عنوان ساده ترین مفهوم میتوان گفت که برند، بیانگر مالکیت است برندسازی را میتوان از علائم حکاکی شده روی چاقوی زنجان نیز درک کرد.
امروزه برندها یک منبع مهیا از اطلاعات یک محصول محسوب میشوند و هم نشانه هویت آن هستند.
هویت بصری شما نقشی مستقیم و هم راستا با جایگاه سازی شما دارد برای مثال اگر میخواهید برندی لوکس باشید که هیچوفت رنگ قهوه ای تداعی کننده این جایگاه نیست.

معامله برند

6-با احتیاط مورد معامله قرار گرفتن

برند ها باید مدام احیا و فعال شوند در غیر این صورت از بین خواهند رفت، البته تغییر بیش از اندازه در آنها ثمری نخواهد داشت .
در سال های اخیر، برندها مجددا ارزش خود را ذر دنیای کسب و کار پیدا کرده اند. بدین معنا که شرکت ها متوجه شده اند که برند ها نه بی معنی و سطحی اند و نه لزوما زیان بار، چرا که آنها پر اهمیت، بارارزش،و جزد سرمایه گذاری های بالقوه سودآور هستند .
برند ها امری فراگیر و این تا اندازه ای به دلیل نیاز بشر به اطمینان خاطر و سهولت در شناسایی و یافتن محصول مورد نیاز است.

برند حقیقتی ثابت است

7-حقیقتی ثابت

یک حقیقت ثابت برند های بزرگ این است که همیشه در روح و جان محصولات خود به صورت حقیقتی ثابت باقی میمانند. جدای از این واقعیت، مصرف کننده محصول را از طریق برند آن خواهد شناخت برند های بزرگ هنیشه بر آن چیزی مه میتواند آن هارا در قدم اول موفق مند، تمرکز میکنند.
برای مثال بیک اول فعالیت خود روی خودکار تمرکز کرد و خود را به عنوان برندی موفق معرفی کرد.

 

شما می توانید برای اینکه به یک برند تبدیل شوید می توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم تماس برای ما ارسال کنید تا همکاران ما در آزانس تبلیغات دوچرخه در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

 

مشاهده مقالات دوچرخه

2 دیدگاه
 • امیرررررررر
  نوشته شده در 6 تیر, 1399 در 0:05 ق.ظ

  خیلی خوب بود مرسی از مقاله خوبتون

  پاسخ
  • آژانس تبلیغاتی دوچرخه
   نوشته شده در 6 تیر, 1399 در 4:05 ب.ظ

   سلام
   از اینکه این مقاله مورد پسند شما بوده بسیار خرسندیم.
   از نظردهی شما متشکریم.
   برای شما مطالعه این مقاله رو نیز پیشنهاد می کنیم:
   آشنایی با مفاهیم برندسازی

   پاسخ

دیدگاه خود را ارسال کنید...