بازاریابی محتوا چیست یزد اصفهان شیراز تهران مشهد کرمان

بازاریابی محتوا چیست؟ مزایا و اهمیت محتوای تبلیغاتی

محتوا پادشاه است
بیل گیتس

بازاریابی محتوا، تولید محتوا تبلیغاتی | آژانس تبلیغات دوچرخه: بازاریابی محتوا هم جزو دیجیتال مارکتینگ به حساب می آید. یکی از روش هایی که می توان بیشترین میزان بازدهی را در سئو و شبکه های اجتاعی به آن دست یافت از طریق تولید محتوا یا بازاریابی محتوا می باشد. شما می توانید معجره تولید محتوای تبلیغاتی را در مجموعه ای مثل دیجیکالا مشاهده کنید. به این صورت که وقتی می خواهد محصولی را در فروشگاه خود به فروش برساند یک محتوای تبلیغاتی فوق العاده خوبی را می سازد و با نهایت دقت آن را اجرا می کند و بعد می نشیند و معجزه آن را مشاهده می کند. 

بازاریابی محتوا را می توان به جرئت عاملی مهم در فروش در نظر گرفت و حتی تاثیرگذارترین عامل نامید. شما می توانید نمونه های موفق این مورد را در دیجی مگ ببینید.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یکی از بهترین روش های بازاریابی است که تمام برند ها از آن استفاده می‌کنند.

خدماتی که دوچرخه در این بخش ارائه می‌دهد:

  • تولید محتوای متنی
  • تولید محتوای تصویری و ویدیویی
  • تولید محتوای گرافیکی
  • تولید محتوای صوتی

برای گرفتن مشاوره رایگان کلیک کنید.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا یک تکنیک بازاریابی برای ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و مداوم برای جذب و دستیابی به مخاطب کاملاً مشخص، با هدف هدایت مشتری به اقدام سودآور مشتری است.

اگرچه بازاریابی محتوا یک تاکتیک کاربردی و مفید برای هر شرکتی است، اما روش های خلاقانه و متقاعد کننده طوفان مغزی برای دستیابی و تبدیل به مخاطبان شما کار ساده ای نیست. بنابراین، چگونه می توانید در بازاریابی محتوا موفق شوید؟

برای پاسخ به این سؤال، بیایید به انواع مختلف بازاریابی محتوا نگاهی بیندازیم، به علاوه نمونه هایی از هریک در این بخش درک بهتری از چگونگی ادغام مطالب در برنامه های بازاریابی کسب و کار به شما ارائه می دهد.

دلایل اهمیت بازاریابی محتوا

چرا بازاریابی محتوا مهم است؟

امروزه، استراتژی های بازاریابی تبلیغاتی برای رسیدن به اعضای مخاطبان و تبدیل هدایت ها مانند گذشته مؤثر نیستند. بازاریابی محتوا به روشی رایج برای مقابله با این مسئله تبدیل شده است. علاوه بر گسترش دسترسی شما، بازاریابی محتوا به تجارت شما کمک می کند.

انواع بازارایابی محتوا

انواع بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا انواع مختلفی دارد که در زیر برخی از محبوب ترین گزینه ها آمده است.

بازاریابی محتوا شبکه های اجتماعی

• بازاریابی محتوایی شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی با داشتن بیش از 3.7 میلیارد کاربر جهانی، باعث شده بسیاری از مشاغل در بازاریابی محتوای رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری می کنند، آسان است. تعدادی پلتفرم (مانند تلگرام، اینستاگرام، پینترست، لینکدین و آپارات) وجود دارد که می توانید با آنها کار کنید و چندین روش برای ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای رسانه های اجتماعی در هر یک از آنها (مانند عکس ها ، فیلم های زنده و از پیش ضبط شده) وجود دارد.

برند ها و اشخاص زیادی از طریق تولید محتوا در شبکه های اجتماعی به موفقیت های جهانی دست پیدا کرده اند برای مثال :

نمونه کانتنت مارکتینگ در اینستاگرام

Zachking یکی از پرسونال برندهایی است که از طریق تولید محتوا در بازاریابی شبکه های اجتماعی به موفقیت چشم گیری دست یافت.

بازاریابی محتوا بلاگ یا سایت

• بازاریابی محتوای وبلاگ

وبلاگ ها یک نوع محتوا قدرتمند برای بازاریابی ورودی(سئو) و به اشتراک گذاری اطلاعات با مشتریان و مخاطبان هدف شما هستند. وبلاگ ها می توانند برای تبدیل خوانندگان به مشتری، تقویت آگاهی از برند یا ایجاد روابط با مخاطبان استفاده شوند.

بسته به هدف وبلاگ شما، می توانید با لینک کردن به پست های مختلف، به اشتراک گذاری پیوندها به صفحات رسانه های اجتماعی، لینک کردن به وب سایت ها و محصولات شرکت خود، یا نوشتن در مورد خط محصول خود، سایت خود را تبلیغات کنید و سئو انجام دهید.

کسب و کار شما هرچه که باشد می‌توانید برای وبلاگ خود تولید محتوا انجام دهید و از این طریق مشتریان شما می‌توانند در رابطه با کالا و خدمات شما اطلاعات بگیرند و از سایت و خدمات و محصولات شما بازدید کنند.

بازاریابی محتوایی پادکست

• بازاریابی محتوایی پادکست

آیا می دانید بیش از 1 میلیارد نفر حال حاضر در دنیا به پادکست ها گوش می دهند؟ پادکست ها به دلیل راحتی شان به یک محتوای پرطرفدار تبدیل شده اند می توانید در هنگام استراحت یا به راحتی از آنها لذت ببرید.

به همین دلیل بسیاری از مشاغل شروع به ایجاد پادکست کردند. آنها به بهبود آگاهی از برند، ایجاد روابط با اعضای مخاطب و ترویج محصولات، خدمات و شرکای خود کمک می کنند.

بازاریابی محتوا ویدیویی

• بازاریابی محتوای ویدیویی

طبق تحقیقات اخیر HubSpot، بیش از 50٪ از مصرف کنندگان می گویند که مایل به دیدن فیلم هایی از برند هایی هستند که با آنها تعامل دارند.

علاوه بر این، بازاریابی ویدیویی می تواند نرخ های تبدیل را بهبود بخشد، ROI را بهبود بخشد و به شما در ایجاد روابط با اعضای مخاطب کمک کند. شما می توانید محتوای ویدیویی خود را در سکوهای رسانه های اجتماعی، صفحات سایت یا وب سایت های شرکای خود به اشتراک بگذارید دسترسی خود را به رسانه های مختلف گسترش دهید.

طلق تحقیقات انجام شده تاثیر محتوای ویدیویی 3 برابر دیگر محتواهاست و یکی از بهترین ابزار ها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطبین است. از این رو است که بسیاری از برند ها به تولید محتوای ویدیویی روی آورده اند.

بازاریابی محتوا تبلیغاتی

• بازاریابی محتوای تبلیغاتی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، ترافیک ارگانیک ایجاد شده توسط محتوا و بازاریابی ورودی از بین همه به طور فزاینده ای محبوب می شود.

با این حال، ناگفته نیست که محتوای تبلیغاتی برای دستیابی به مخاطب هدف شما بی فایده یا ناکارآمد هستند. محتوای تبلیغاتی شده می تواند به شما در رسیدن به مخاطبان گسترده کمک کند و به شما امکان می دهد موقعیت خود را در همه مکانهایی که می خواهید ببینید.

روش های زیادی وجود دارد که می توانید محتوای تبلیغاتی خود را ایجاد و منتشر کنید. ممکن است محتوای تبلیغاتی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید یا تبلیغات دیجیتالی را در قالب وب سایت یا محتوای حمایت شده در وب سایت ها منتشر کنید.

مزایای بازاریابی محتوا

• برند شما را در دید قرار می‌دهد

داشتن محتوای با کیفیت تبلیغ شده در مجاری مناسب رسانه های اجتماعی، برند شما را در مقابل کسانی که ممکن است به دنبال راه حل مشکل خود باشند قرار می‌دهد.

• با مخاطبان روابط پایدار ایجاد می کند

اگر به طور مداوم محتوای خود را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید، بیشتر از آنچه فکرش را بکنید، به تجارت شما روی می آورند.

• افزایش آگاهی از برند

مشاغل کوچک برای افزایش آگاهی از برند خود در مقابل مخاطبان هدف خود با این چالش روبرو هستند. ایجاد محتوا که به طور مداوم در هنگام یافتن جواب شخصی پیدا می شود می تواند بر اعتبار برند شما تأثیر بگذارد.

• اعتماد سازی

ارائه محتوا که مشاوره، آموزش و راه حل های مفید را به صورت آزاد و بدون قدم در فروش ارائه می‌دهد، اعتماد به آینده و مشتریان شما را ایجاد می کند. روابط مبتنی بر اعتماد به احتمال زیاد فراتر از مشاوره رایگان به یک رابطه سودآور برای تجارت شما منتقل می شود.

• به شما اعتبار می‌بخشد

مشاغل مستقر بر اساس تخصص خود زندگی می کنند یا می میرند و چگونه می توانند آن را به مخاطبان خود ارتباط دهند. مهارت خود را با محتوا نشان دهید نقاط قوت و کارهایی که می توانید برای مشتریان خود انجام دهید، نشان دهید.

• تخصص خود را به رخ می‌کشید

هنگامی که تخصص خود را نشان دادید ، طبیعتاً ابتدا برای پاسخهای مورد نظر خود به مطالب شما مراجعه می کنند. در این صورت می‌توانید ثابت کنید که بهترین هستید.

• جذب مشتریان بالقوه

یکی از مهمترین مزایای بازاریابی محتوا، جذب مشتریان بالقوه است. اضافه کردن محتوای با کیفیت بیشتر به وب سایت شما کمک می کند تا ردپای دیجیتالی بزرگتر ایجاد شود. این فرصت بیشتری را برای یافتن شغل شما در نتایج جستجو فراهم می کند.

• وجود محتوای ارزشمند در سایت

ممکن است این یک مشاهده ساده به نظر برسد، اما زمان بیشتری برای بازاریابی محتوا صرف می شود به این معنی است که در سایت خود محتوای بیشتری خواهید داشت این بدان معناست که مشتریان دلایل بیشتری برای چسبیدن به فرصت، برای آشنایی با برند شما و اعتماد بیشتر دارند که این امر منجر به افزایش نرخ تبدیل می شود.

با محتوای ارزشمند، کاربران شما مدت بیشتری در سایت شما خواهند ماند و این همیشه یک چیز خوب است.

• بیشتر دیده شدن در جستجوی گوگل

هر مطلب جدیدی که به وبلاگ خود اضافه می کنید صفحه دیگری است که گوگل آن را فهرست می کند. صفحات بیشتر همیشه با ترافیک جستجو بیشتر همبستگی ندارند، اما داشتن صفحات با کیفیت بیشتر ایندکس شده می تواند فرصت های بیشتری را برای رتبه بندی سؤالات جستجوی بیشتر به شما اعطا کند.

اگر کلمات کلیدی و موضوعاتی را که مشتریان خود مرتباً جستجو می کنند هدف قرار می دهید، نباید در بایگانی اطلاعات خود در ظاهر برای آن جستجوها مشکلی داشته باشید.

• داشتن domain authority بالاتر

نوشتن بیشتر، محتوای با کیفیت بالاتر باعث افزایش تخصص درک شده، اقتدار ،ارتباط و اعتماد سایت شما می شود. اگر این محتوا لینکهای ورودی بیشتری را از منابع خارجی کسب کند، اختیار دامنه وب سایت شما حتی بیشتر خواهد شد. یک مقام دامنه بالاتر با رتبه بندی جستجوی بالاتر به شدت ارتباط دارد، بنابراین هرچه محتوای با کیفیت تری تولید کنید، دید جستجوی ارگانیک تری در تمام زمینه های سایت شما به دست می آورد.

• گرفتن لینک از سایت های دیگر

این مورد بستگی به تعهد شما به بخش استراتژی محتوای شما دارد. وقتی به عنوان مهمان در انتشارات خارجی مشارکت می کنید، می توانید به سایت خود پیوند دهید. این کار را در یک سایت معتبر و دارای ترافیک بالا انجام دهید و یک پست مهمان تنها می تواند هزاران بازدید کننده جدید از سایت شما را به دست آورد.
مثل تولید محتوا در سایت هایی مثل ویرگول

 

فرم مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را در فرم وارد نمایید و برای ما ارسال کنید.

ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.