مشاور بازاریابی تبلیغاتی در استان یزد سال 99

مشاور بازاریابی تبلیغاتی

مشاور بازاریابی تبلیغاتی روشی برای افزایش فروش کسب و کار شما | آژانس تبلیغات دوچرخه: برای اینکه بهتر بتوانیم به این مفهوم بپردازیم و آن را شرح دهیم ابتدا لازم است که خود مفهوم بازاریابی را درک کنیم و به آن تسلط یابیم.

مشاور بازاریابی تبلیغاتی: بازاریابی چیست؟

بازاریابی تعاریف بسیار زیادی دارد و بزرگان بازاریابی آن را به شکل های گوناگونی تعریف کرده اند.

بازاریابی و فیلیپ کالتر

فیلیپ کاتلر میگوید:

بازاریابی به زبان بسیار ساده مدیریت روابط سودآور با مشتریان است.

اهداف دوگانه بازاریابی یکی جذب مشتریان جدید با وعده فایده بیشتر و دومی حفظ و افزایش فروش به مشتریان فعلی از طریق تامین رضایت آنهاست.
برای مثال
فروشگاه وال مارت با وعده همواره قیما پایین به بزرگترین فروشگاه زنجیره ای دنیا یکی از بزرگترین شرکت های دنیا تبدیل شده است.
یا در پارک سرگرمی دیزنی چنان به خیالپردازی و رویای کودکان توجه شده است که گویی همه چیز یک شبه به واقعیت پیوسته است.

مراقبت از مشتریان و وفای به عهد همواره افزایش سهم بازار و سودآوری را دنبال دارد. این امر یک اصل خیلی مهم در مشاور بازاریابی تبلیغاتی می باشد.

بازاریابی کامل و بی عیب امری حیاتی برای موفقیت هر سازمان است موسسات انتفاعی بزرگ نظیر پروکتل اند گمبل، تویوتا، تارگت، اپل و ماریوت و نیز غیر انتفاعی هایی همچون مراکز آموزش عالی، بیمارستان ها، موزه ها، گروه نوازندگان سمفونی و حتی کلیساها همگی از بازاریابی استفاده کرده اند.

شما می‌توانید بازاریابی را در تلویزیون، مجلات رنگارنگ، صندوق پستی، شبکه های اجتماعی، داخل فروشگاه، روی تی شرت مردم مشاهده کنید.

بسیاری از مردم فکر میکنند که بازاریابی فقط فروش و تبلیغات است اما اینطور نیست. حق هم دارند زیرا ما هرروز با سیل عظیمی از تبلیغات مواجه هستیم. هرچند فروش و تبلیغات تنها بخش کوچکی از تبلیغات محسوب میشود. امروزه بازاریابی را باید به معنای جدید آن یعنی تامین رضایت مشتری شناخت.

اگر در بازاریابی بتوان نیاز های مصرف کننده را شناخت، کالاها و خدماتی تولید کرد که بالاترین فایده را داشته باشد. قیمت گذاری و توزیع و فعالیت های پیشبردی موثری نیز خواهد داشت، در این صورت کالاها و خدمات به راحتی به فروش خواهند رسید.

پیتر دراکر پدر علم بازاریابی دنیا

به عقیده پیتر دراکر پدر علم بازاریابی

هدف بازاریابی حذف فروشندگی است.

حذف فروشندگی به معنای از دست رفتن فروش نیست بلکه به خواسته زیاد مشتریان برای خرید بدون اینکه شما به دنبال فروشندگی به آن ها باشید است.

بازاریابی مجموعه ای است از ابزارهایی مه برای تامین نیازهای مشتری و ایجاد روابط بلندمدت به کار می‌رود.

بازاریابی در مفهومی کلی تر فرآیند مدیریتی و اجتماعی است که به واسطه آن افراد و سازملن ها، از طریق ایجاد و مبادله ی فایده با یکدیگر، نسازها و خواسته های خود را تامین می‌کنند.

بدین ترتیب بازاریابی را فرآیندی تعریف میکنیم که در آن شرمت ها در ازای کسب فایده ای که از ناحیه مشتریان میبرند، برای آنها فایده ایجاد می‌کنند و روابط خود را با آنها استحکام می‌بخشند.

مشاور بازاریابی تبلیغات: فرآیند بازاریابی در ایران

مشاور بازاریابی تبلیغات: فرآیند بازاریابی

در مراحل اولیه شرکت ها سعی میمنند مشتریان خود را بشناسندو برای آن ها فایده ایجاد کنند و روابط با آن ها را استهکام ببخشند. در مرحله آخر ایت که شرکت ها پاداش ایجاد و عرضه فایده بیشتر بهمصرف کنندگان را به دست می آورند، این شرکت ها، در ازای فایده رسانی به مصرف کنندگان، از ناحیه ایشان فروش و سودآوری و ارزش ویژه بلندمدت نصیبشان می شود.

در مقاله بعد به بررسی کامل فرآیند بازاریابی میپردازیم.

پیشنهاد میکنیم مقاله آشنایی با مفاهیم برندسازی را مطالعه فرمایید.

مشاهده مقالات دوچرخه

دیدگاه خود را ارسال کنید...